Obchody 11 listopada w Szkole Rzemiosła

Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu stanął do hymnu narodowego

Przedstawiciele Cechu Rzemiosł, pedagodzy i pracownicy
Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” i wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.

Z okazji uroczystości 11 listopada, społeczność inowrocławskiej
placówki wspólnie odśpiewała narodowy hymn oraz wzięła udział
w patriotycznej uroczystości.

- Nie możemy zapomnieć o wychowaniu młodzieży w duchu
patriotyzmu. Musimy jako szkoła być przykładem dla młodych ludzi,
wskazywać im drogę, dzielić się z nimi wartościami - mówi starszy cechu Piotr Jóźwiak.

W tym roku, podniosłej uroczystości towarzyszyły ograniczenia
wynikające ze stanu epidemii. Aby umożliwić uczniom możliwość
wspólnego przeżywania tych chwil, zrealizowano pierwszą transmisję
na żywo. Jest ona dostępna na fanpage szkoły.

- Udziałem w uroczystości pokazujemy, że jako szkoła nadal istniejemy i funkcjonujemy. Nadal działa sekretariat a z pomocy nauczycieli może skorzystać każdy z uczniów. To niezwykle istotne
w czasie tak trudnym jak pandemia koronawirusa - zaznaczył dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu Ireneusz Springer.

Podczas uroczystości wspólnie odśpiewano "Mazurka Dąbrowskiego", zawieszono flagę państwową oraz odczytano fragment utworu Jana Kasprowicza "Księga ubogich".

Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji MEN z 2019 r. i 2018 r. („Rekord dla Niepodległej”). W ubiegłych latach inicjatywy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.