Wycieczka integracyjna klas pierwszych

W dniu 21 wreśnia 2019 roku odbył się zaplanowany wcześniej wyjazd integracyjny klas pierwszych naszej szkoły.

Dwa autokary wypełnione pierwszoklasistami wraz z wychowawcami oraz personelem pomocniczym, zaparkowału o 10:30 u stóp Mysiej Wieży.

Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy zabytki Kruszwicy- Kolegiatę, Wieżę oraz piwnice zamkowe. Rejs statkiem ,, Rusałka'' dla wielu był pierwszym kontaktem z tak wielkim akwenem wodnym jakim jest jezioro Gopło, nie bez powodu zwanym niegdyś ,, Mare Polonorum'' ( Morze Polaków). Następnie wszyscy udali się na teren klubu motocyklowego ,, Born to Ride'' MC Poland chapter Kruszwica. Tam profesionalny caterging serwował kiełbaski z grilla oraz napoje. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się prezentacja motocykli różnych marek dokonana przez członków klubu. Przybyła na miejsce ekipa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego  zaprezentowała sposoby reanimacji oraz systemy ratownictwa wodnego. Przeprowadzono wiele ciekawych konkurencji sportowych takich jak : międzyklasowe przeciąganie liny, rzut oponą, rzut lotkami. Chłopcy oblegali mini stadion z piłkarzykami oraz rozegrano mecz piłki nożnej.

Na zakończenie wystąpił zespół ,, Acoustic Berry'', który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. W opinii wszystich biorących udział w imprezie osób, był to udany i dobrze spędzony czas. Pozwolił poznać się nawzajem, poza realiami szkolnych zajęć.

Dziękujemy firmom, które wsprały nas w organizacji tego przedsięwzięcia: Piekarni Jóźwiakowie, Piekarni Piekuś, Kombinatowi Rolniczemu KOM-ROL oraz Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu z Kruszwicy.

Mamy nadzieję,że fotoleracja wykonana obiektywem naszego ucznia z klasy foto Jakuba Spały odda prawdziwy klimat spotkania.

Z podziękowaniem za udział w imprezie

Ireneusz Springer