AKCJA CHARYTATYWNA PCK „ WYPRAWKA DLA ŻAKA”- XVIII edycja

„Człowiek jest wielki nie przez to kim jest, co posiada, jest wielki przez to, czym potrafi dzielić się z innymi – jest wielki przez serce” – tym hasłem kieruje się w swojej działalności szkolne koło PCK z opiekunem, nauczycielem Dawidem Citkowiczem. Wolontariusze na przestrzeni lat włączają się w liczne akcje charytatywne na rzecz środowiska lokalnego oraz w ogólnopolskie. Także w tym roku szkolnym, 13 września 2018 roku wzięli udział w kolejnej akcji zorganizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK „ Wyprawka dla żaka”, której celem było doposażenie świetlic w niezbędne przybory oraz artykuły szkolne. Taką pomocą zostały objęte: Oddział dziecięcej pediatrii w inowrocławskim szpitalu oraz szkoły podstawowe w Złotnikach Kujawskich, Dąbrowie Biskupiej i Janikowie. Wolontariusze zbierali pieniądze do puszek kwestarskich na ulicach miasta oraz artykuły szkolne do koszy, w marketach Mila. Zbiórkę także zasiliła dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły Rzemiosła. W kweście wzięli udział uczniowie: MARTA JEŻYK, KLAUDIA POLASZEWSKA, JULIA WAGNER, KLAUDIA WENGIERSKA, KLAUDIA ZAŁĘSKO, KACPER LISOWSKI, ADRIAN KONIECZKA, SZYMON WILKE, WIKTOR WUTKOWSKI , którzy kolejny raz udowodnili, że są wrażliwi, empatyczni i potrafią się pochylić nad potrzebującymi. Taka humanitarna postawa jest godna naśladowania.

Ponadto należy podkreślić, że młodzież czerwonokrzyska naszej szkoły wraz z opiekunem działają charytatywnie od 2011 roku. W podziękowaniu za wieloletnią współpracę z PCK oraz wkład pracy w działania charytatywne, pan DAWID CITKOWICZ, 22 czerwca 2018 roku, na uroczystości zakończenia roku szkolnego, został uhonorowany przez Zarząd Rejonowy PCK w Inowrocławiu statuetką i dyplomem.