Ważna Informacja!!!!

Drodzy Rodzice , Uczniowie i Pracodawcy!

Od 30 listopada 2020 r. uczniowie szkół branżowych I stopnia będący młodocianymi pracownikami wracają na naukę do pracodawców - rzemieślników.

Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.

Stacjonarne funkcjonowanie jednostek systemu oświaty szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021r.

Podstawy prawne:

rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
Nowelizacja_rozporządzenia_30b.docx 0.04MB
Nowelizacja_rozporządzenia_30b_-_uzasadnienie.docx 0.02MB

Pragnę doprecyzować, że praktyczną naukę zawodu realizujemy w tygodniach ustalonych planem lekcji, który określa tydzień nauki przedmiotów teoretycznych w szkole (dziś zdalnie) oraz tydzień  praktyk u pracodawców.
Życzę wszystkim zdrowia i uśmiechu na co dzień.
Do zobaczenia