"Serce ma tylko ten, kto je posiada dla innych"

To motto najtrafniej oddaje istotę i głęboki wymiar wszelkich działań charytatywnych, a w szczególności akcji honorowego krwiodawstwa, która w swym humanitaryzmie służy ratowaniu najcenniejszych wartości - ludzkiego zdrowia i życia.

Mateusz DrelichWspomniane motto patronuje działalności Szkolnego Klubu HDK przy Zespole Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu. Klub Honorowych Dawców Krwi ciągle się rozwija. Członkowie oddają krew w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Inowrocławiu. Co roku ilość oddanej krwi oraz grupa uczniów - honorowych krwiodawców powiększa się. Odchodzących ze szkoły absolwentów godnie następują młodzi koledzy, którzy dopiero co przekroczyli próg pełnoletności.

Klub jest chlubą szkoły, dając najwspanialsze świadectwa wrażliwości młodego pokolenia na potrzeby ludzi chorych, potrzebujących pomocy. Humanitarna działalność młodzieży jest możliwa dzięki dobremu klimatowi i przychylności Dyrekcji Szkoły.