Salonik literacko-artystyczny

W poniedziałek 28 października w saloniku literacko-artystycznym, Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza odbyło się spotkanie autorskie poety i malarza Pana Michała Siewkowskiego.

Informujemy o tym z dumą, bowiem Pan Siewkowski jest nauczycielem języka polskiego w naszej szkole.

Pan Michał Siewkowski jest doktorem nauk humanistycznych i członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jest laureatem Nagrody Kultury Inowrocławskiej im. Stanisława Przybyszewskiego.

Wydał 11 zabiorów wierszy, jego poezje znajdują się w wielu antologiach, w badaniach literackich zajął się twórczością Stanisława Swena Czachorowskiego, Ryszarda Milczewskiego-Bruno, Stefana Kołaczkowskiego i Janusza Żernickiego. Uprawiane malarstwo, z pogranicza abstrakcji jest odzwiercieldleniem artystycznej duszy autora i przede wszystkim ferią barw mających głębszy wymiar.

Spotkanie autorskie i wernisaż wystawy było ukoronowaniem 30 lat pracy twórczej Pana Michała Siewkowskiego. Klimat tego wydarzenia został podkreślony obecnością muzyki na żywo. Zabrzmiały dwa utwory Fryderyka Chopina w brawurowym wykonaiu młodego inowrocławskiego pianisty.

Gratulujemy serdecznie Panu Michałowi Siewkowskiemu 30 lat pracy twórczej, życząc dalszych sukcesów. Zapewniamy, iż cała społeczność dumna jest z Pańskiego dorobku artystycznego i z tego, że jest Pan nauczycielem naszej szkoły.